Żłobki i Przedszkola Baby Boom

Żłobki i Przedszkola „Baby Booom”

Catering Baby Booom dla Żłobków, Przedszkoli i Szkół

Catering „Baby Booom” dla Żłobków, Przedszkoli i Szkół

Zajęcia rozwijające w Baby Booom

Aby dziecko mogło się prawidłowo, harmonijnie rozwijać, należy stworzyć mu ku temu odpowiednie warunki. Właśnie to jest podstawową misją Baby Booom. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi podopieczni mogli przyswajać nowe umiejętności i doskonalić te, które już posiadają w przyjaznej, dostosowanej do ich potrzeb atmosferze. 

Dlaczego warto Baby Booom?

Duży nacisk kładziemy na indywidualne podejście do każdego dziecka. Umożliwiamy im swobodną zabawę, naukę i rozwój w bezpiecznych warunkach, dostosowanych do poziomu rozwoju dzieci.  W Baby Booom stosujemy nowoczesne metody nauczania języka angielskiego i hiszpańskiego. Dlatego kompetencje społeczne, komunikacyjne i językowe naszych podopiecznych są na wysokim poziomie. Bogata oferta zajęć rozwijających  pozwala dzieciom na odkrywanie ich zainteresowań i rozwój pasji różnymi metodami. Poza nauką języków angielskiego i hiszpańskiego proponujemy zajęcia sportowe, rytmikę scenoplastykę, sensorykę, dogoterapię a także  różne warsztaty przyrodnicze czy kulinarne.

Sensoplatyka pozwala dzieciom wyjść poza schematy, kształtować elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie, daje możliwość poznania nowych form wyrazu i działań artystycznych oraz przede wszystkim wzmacniania wiarę we własne możliwości. Zabawy sensoryczne to doskonały sposób na rozwijanie percepcji dziecka oraz jego zmysłów. W trakcie aktywności i zabaw sensorycznych dzieci poznają świat przez zmysły dotyku, smaku, zapachu i dźwięku, co sprzyja kształtowaniu ich wyobraźni i spostrzegawczości.

Dogoterapia to nowatorska metoda wspierająca rozwój dzieci

Są to m.in. ćwiczenia ruchowe, które usprawniają tzw. motorykę dużą. Dzieci wykonują ćwiczenia razem z psem lub obok niego (np. pies się czołga, a dziecko w pozycji leżącej porusza się równolegle do niego). Do tego typu ćwiczeń wykorzystywane są rozmaite tunele, piłki, balony, hula-hop, poduszki i akcesoria zwierzęce (również smakołyki). W dogoterapii dla dzieci stymuluje się również motorykę małą poprzez zajęcia plastyczne. Podczas dogoterapii wykorzystywane są też ćwiczenia wspomagające komunikację werbalną, których podstawę stanowi prawidłowe oddychanie. Dzieci sprawdzają dłonią oddech psa, a później swój, naśladują dźwięki wydawane przez zwierzę, powtarzają po psie oblizywanie się, dmuchają w jego sierść. Rozwijają też umiejętności mowy: powtarzają psie komendy oraz imiona, odpowiadają na pytania terapeuty, które dotyczą psa. Dzieci uczą się też koncentracji uwagi, obserwując zachowania psa, opisując wykonane przez niego czynności i zapamiętywanie ich kolejności. 

W Baby Booom wykorzystujemy nowoczesne technologie

Przy użyciu robotów dzieci uczą się języka angielskiego, mają zajęcia z kodowania oraz programowani. Robot Emys to native speaker z dziecięcym głosem i charakterem, potrafiący pokazać emocje i zbudować relacje. Robot śmieje się, smuci, pociesza, domaga się uwagi, chwali, ale przede wszystkim robi to, do czego został zaprogramowany – poprzez zabawę wspomaga naukę języka angielskiego. Robot Photon pomaga w nauce podstawowych kompetencji oraz uatrakcyjnia przekazywanie wiedzy z określonych tematów. Robot rozbudza wrodzoną ciekawość dzieci i ich emocje, angażując je podczas każdej lekcji. Pracując z naszym robotem, dzieci mają zajęcia z kodowania oraz rozwijają swoje umiejętności programistyczne. Baby Booom umożliwia dzieciom uczestnictwo w nich wszystkich w ramach czesnego.

Wróć do góry